Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar: Luna EMG

Rīgas 1. slimnīca izmanto modernu specializētu aprīkojumu, tostarp robotizētas ierīces, piemēram, Luna EMG, lai pacientiem nodrošinātu objektīvu, uz skaidriem datiem balstītu rehabilitāciju. Šī ierīce ir aprīkota ar sešu kanālu elektromiogrammu, integrētu griezes momenta sensoru un pozīcijas mērījumiem, kas ļauj veikt specializētus klīniskos novērtējumus.

Robotizēta kustību terapija ar atgriezenisko saiti Luna – EMG būtība un priekšrocības

Luna EMG izmanto reaktīvo elektromiogrāfiju, lai trenētu sensomotoro korteksu. Pacienta kustības ir aktīvas, pamatojoties uz bioelektriskajiem signāliem (EMG), kas iegūti no pacienta muskuļiem. Tas ir īpaši efektīvs pacientiem ar muskuļu vājumu, ļaujot palielināt vairāk motorisko vienību aktivizāciju muskuļu darbības laikā. Īpaši piemērota dažādu neiroloģisku stāvokļu rehabilitācijā, piemēram, “krītošā pēda” pēc insulta, pie cerebrālās triekas vai arī “plexus brachialis” vai citu perifēro nervu pinumu kompresijas.
Pateicoties Luna personalizētajām un automātiskajām treniņu programmām, pacienti ir iesaistīti, un fizioterapeitam ir mazāk fiziskā darba. Luna EMG piedāvā visaptverošu rehabilitāciju ar plašu maināmo paplašinājumu klāstu – pēdas, kājas, pleca, elkoņa un plaukstas locītavas uzgaļi.
Ar iebūvēto 6 kanālu elektromiogrāfu, integrēto griezes momenta sensoru un pozīcijas mērījumiem Luna ļaus jums nodrošināt specializētus, klīniskus novērtējumus, kuri ir eksportējami.

Neiroloģijā: Luna EMG rehabilitācijas robots tiek izmantots neiroloģiskajā terapijā, lai atbalstītu muskuļu spēka, kustību diapazona un muskuļu koordinācijas uzlabošanu.
Agrīnā ortopēdiskā rehabilitācijā: Luna EMG rehabilitācijas robots tiek izmantots agrīnā ortopēdiskajā rehabilitācijā, palīdzot muskuļu stiprināšanā, atjaunojot kustības diapazonu pēc ortopēdiskajām traumām un operācijām.
Pediatriskai lietošanai: Luna EMG rehabilitācijas robots ir piemērots arī pediatriskajiem pacientiem, palīdzot attīstīt motoriku, stiprināt muskuļus un uzlabot koordināciju bērniem.

Robotizētas kustību terapijas ar atgriezenisko saiti Luna – EMG lietojums

Šī ierīce ir īpaši noderīga šādām slimībām un stāvokļiem:

Smadzeņu insulta pacientiem: Luna EMG palīdz atjaunot muskuļu spēku un kustību koordināciju pēc insulta, veicinot rehabilitāciju un atveseļošanos. Attīsta motoro mācīšanos palīdzot atjaunot kustības lielajās locītavās caur atkārtotām aktīvam kustībām, kuras tiek veicinātas ar pacienta muskuļu iesaisti.
Multiplās sklerozes, ALS (amiotrofiskā laterālā skleroze) pacientiem: Luna EMG var palīdzēt mazināt muskuļu vājumu un uzlabot kustību spējas pacientiem ar šīm progresējošām neiroloģiskām slimībām.
Duchenne muskuļu distrofijas: Tā piedāvā terapiju, lai stiprinātu muskuļus un uzlabotu kustību, koordināciju un dzīves kvalitāti šiem gēnu izraisītiem muskuļu vājuma traucējumiem.
Neiropātijas: Luna EMG var palīdzēt pacientiem ar dažādiem neiropātijas veidiem, stimulējot muskuļus un uzlabojot to funkcijas. It īpaši, kad skarta ir pēdas, ceļa, elkoņa vai pleca funkcija.
Kaulu lūzumu pacientiem: Pēc kaulu lūzuma ārstēšanas Luna EMG var palīdzēt atjaunot muskuļu spēku un veicināt pilnvērtīgu rehabilitāciju.
Pēcoperācijas atveseļošanās periodā: Tā sniedz efektīvu atbalstu rehabilitācijas procesā pēc dažādām ortopēdiskajām operācijām, veicinot muskuļu atveseļošanos un atjaunojot kustību diapazonu.

Smags kognitīvs deficīts: Smags kognitīvs deficīts var ierobežot pacienta spēju pilnībā saprast un izpildīt terapijas norises.
Nestabili kaulu lūzumi: Kaulu lūzumi un nestabilitāte var palielināt traumu risku un pasliktināt stāvokli terapijas laikā.
Aktīvs iekaisums vai infekcija apstrādātos audos, locītavās vai kaulos: Aktīvs iekaisums vai infekcija apstrādātos audos, locītavās vai kaulos var izraisīt papildu komplikācijas un aizkavēt atveseļošanos.
Trausla vai ievainota āda: Trausla vai ievainota āda var palielināt infekcijas risku un saasināt esošos bojājumus terapijas laikā.
Atklāti ādas bojājumi, audu, locītavu vai kaulu tūska: Atklāti ādas bojājumi, audu, locītavu vai kaulu tūska var traucēt ierīces pareizu darbību un palielināt infekcijas risku.
Kaulu trauslums vai nestabilitāte: Kaulu trauslums vai nestabilitāte palielina traumu risku un var novājināt iekārtas efektivitāti.
Mugurkaula nestabilitāte: Mugurkaula nestabilitāte var būt kontrindikācija, jo terapija var pasliktināt stāvokli un radīt papildu komplikācijas.
Sensori-motoro funkciju deficīts: Sensori-motoro funkciju deficīts var ierobežot pacienta spēju pilnībā izmantot ierīces potenciālu un piedalīties terapijā.
Sirds vai asinsvadu kontrindikācijas: Sirds vai asinsvadu kontrindikācijas ierobežo ierīces izmantošanu, jo tās var radīt veselības riskus.
Parestēzija (neiroloģiski sajūtu traucējumi): Parestēzija var ietekmēt terapijas efektivitāti un drošību, jo pacientam var būt traucētas sajūtas.
Epilepsijas traucējumi, ko var izraisīt Luna: Epilepsijas traucējumi, ko var izraisīt Luna, padara ierīci nepiemērotu, jo var palielināties epilepsijas lēkmes risks.
Implantēti feromagnētiski materiāli vai aktīvas ierīces ķermenī: Implantēti feromagnētiski materiāli vai aktīvas ierīces ķermenī var ierobežot ierīces darbību un radīt veselības riskus.
Progresējoša osteoporoze: Progresējoša osteoporoze var palielināt traumu risku un novājināt kaulu struktūru, kas padara terapiju neefektīvu.
Augsta spasticitāte: Augsta spasticitāte var traucēt ierīces pareizu darbību un palielināt traumu risku terapijas laikā.
Aktīvi audzēji vai metastāzes: Pacientiem ar aktīviem audzējiem vai metastāzēm locītavu vai kaulu rajonā pasīvā kustību terapija ir kontrindicēta, jo tā var stimulēt audzēja augšanu vai izplatīšanos.

Kāpēc izvēlēties robotizētas kustību terapijas ar atgriezenisko saiti Luna – EMG Rīgas 1. Slimnīcā?

  • Pieredzējusi komanda: Mūsu rehabilitācijas komandu veido pieredzējuši speciālisti, kuri nepārtraukti apgūst jaunākās rehabilitācijas metodes un tendences.
  • Mūsdienīgas telpas: Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar modernākajām medicīnas tehnoloģijām, nodrošinot pacientiem visaugstākās kvalitātes aprūpi.
  • Uz pacientu vērsta aprūpe: Mēs koncentrējamies uz pacientu komfortu un ārstēšanas efektivitāti, nodrošinot pozitīvu un atbalstošu rehabilitācijas pieredzi.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR ROBOTIZĒTO KUSTĪBU TERAPIJU AR ATGRIEZENISKO SAITI LUNA – EMG

Terapijas sesijas var atšķirties, bet parasti tās ietver strukturētas programmas, kas ilgst no 30 līdz 40 minūtēm, atkarībā no pacienta vajadzībām un rehabilitācijas mērķiem.

Terapijas kombināciju ar citām ārstēšanas metodēm vai zālēm, to var veikt saskaņā ar ārsta ieteikumu un uzraudzību. Dažādas terapijas metodes var papildināt viena otru un piedāvāt labvēlīgus rezultātus. Tomēr ir svarīgi konsultēties ar ārstu, lai izvēlētos vispiemērotāko ārstēšanas plānu, ņemot vērā pacienta individuālās vajadzības un veselības stāvokli.

Atbildes uz šo jautājumu bieži ir individuālas un atkarīgas no pacienta stāvokļa, slimības smaguma un ārstēšanas mērķiem. Parasti terapija tiek veiktas sērijās, kas var ietvert vairākas sesijas nedēļā. Parasti ārsts vai fizioterapeits var noteikt sākotnējo ārstēšanas plānu, iekļaujot terapijas biežumu un ilgumu, un pēc tam pielāgot to atbilstoši pacienta reakcijai un progresam. Kopumā, regulāra un konsistenta procedūru veikšana parasti palīdz sasniegt labākus rezultātus.