Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar: AMADEO

Rīgas 1. slimnīca pacientu ārstēšanā izmanto modernu un specializētu aprīkojumu, tostarp robotizētas ierīces. Viena no šādām inovatīvām ierīcēm ir AMADEO® – moderna mehatroniska sistēma, kas paredzēta pirkstu un plaukstas terapijai. Šī iekārta ir īpaši izstrādāta, lai palīdzētu pacientiem ar kustību traucējumiem distālajās augšējās ekstremitātēs, veicinot efektīvu un mērķtiecīgu rehabilitāciju.

Plaukstas un pirkstu rehabilitācijas terapijas būtība un priekšrocības

AMADEO® sistēma sastāv no rokas moduļa, kas satur elektriski darbināmu kustības mehānismu, rokas plaukstas balstu, pirkstu balstus un pirkstu plāksterus, regulējama augstuma nesošo rāmi ar galda virsmu, vadības paneli un datorizētu vadības ierīci terapijas parametru konfigurēšanai. AMADEO® kustina pirkstus un īkšķi atbilstoši noteiktiem kustību modeļiem, ko izvēlas programma. Pirkstu slīdņi var veikt saliekšanas vai ekstenzijas kustību, atsevišķi vai secīgi katram pirkstam vai vienlaikus. Ir iespējams veikt arī mainīgas vai nejaušas kustības.

Automatizēta kustību veicināšana: AMADEO® izmanto robotizētus elementus, lai veiktu precīzas un kontrolētas kustības. Tas palīdz pacientiem veikt vingrinājumus, pat ja viņu kustību spējas ir ļoti ierobežotas.
Biofeedback un reāllaika analīze: Iekārta nodrošina tūlītēju atgriezenisko saiti, izmantojot sensorus, kas mēra spēku un kustību amplitūdu. Šie dati tiek izmantoti, lai pielāgotu terapiju un optimizētu rehabilitācijas procesu.
Individuāli pielāgota terapija: Terapijas programma tiek pielāgota katra pacienta vajadzībām, balstoties uz sākotnējo novērtējumu un terapijas gaitā iegūtajiem datiem.
Interaktīva un motivējoša vide: AMADEO® iekārta bieži ietver interaktīvus uzdevumus un spēles, kas padara rehabilitāciju interesantu un motivējošu pacientiem, veicinot aktīvu līdzdalību terapijā.

AMADEO terapijas priekšrocības
Uzlabota motorika: Regulāra un precīza kustību veicināšana palīdz uzlabot smalko motoriku, spēku un kustību koordināciju.
Paaugstināta terapijas efektivitāte: Automatizētie un individualizētie vingrinājumi nodrošina efektīvu un mērķtiecīgu terapiju, kas var paātrināt atveseļošanās procesu.
Neatkarības atjaunošana: Pacienti, kuri izmanto AMADEO® terapiju, bieži spēj ātrāk atgūt spēju veikt ikdienas aktivitātes patstāvīgi.
Reāllaika progressa monitorings: Iekārta ļauj terapeitiem un pacientiem sekot līdzi progresam reāllaikā, kas palīdz pielāgot terapiju un optimizēt rezultātus.
Sāpju mazināšana: Kontrolēta un atkārtota kustību veikšana var palīdzēt mazināt sāpes un stīvumu skartajās ekstremitātēs.
Piemērota dažādiem pacientiem: AMADEO® terapija ir piemērota pacientiem ar dažādiem kustību traucējumiem, tostarp pēc insulta, traumām un neiroloģiskām slimībām.

AMADEO® terapijas iekārta tiek plaši izmantota dažādos rehabilitācijas procesos, īpaši koncentrējoties uz pirkstu un plaukstu kustību atjaunošanu un uzlabošanu. Šeit ir daži galvenie lietojuma veidi:
Insulta rehabilitācija:
Motorikas atjaunošana: Pēc insulta pacientiem bieži ir traucētas kustību spējas rokās un plaukstās. AMADEO® palīdz trenēt šos muskuļus, veicinot kustību atjaunošanos un uzlabojot smalko motoriku.
Spēka un koordinācijas uzlabošana: Iekārta nodrošina kontrolētus vingrinājumus, kas palīdz atgūt spēku un koordināciju, ļaujot pacientiem atgriezties pie ikdienas aktivitātēm.
Traumu rehabilitācija:
Pēc lūzumiem un saišu bojājumiem: AMADEO® ir noderīgs pēc traumām, kas skar rokas un plaukstas. Tas palīdz atjaunot kustību diapazonu un muskuļu spēku.
Rehabilitācija pēc operācijām: Pēc ķirurģiskām iejaukšanās procedūrām plaukstā vai pirkstos, iekārta palīdz ātrāk atgūt funkcionalitāti un mobilitāti.
Neiroloģisko slimību rehabilitācija:
Parkinsona slimība: AMADEO® var izmantot, lai trenētu smalko motoriku un samazinātu trīci, kas ir bieži sastopams simptoms.
Multiplā skleroze: Iekārta palīdz uzturēt muskuļu funkcijas un kustību spējas, kas bieži tiek ietekmētas šīs slimības dēļ.
Ortopēdiskā rehabilitācija:
Artrīts un citas locītavu slimības: Pacientiem ar hroniskām locītavu problēmām, piemēram, artrītu, AMADEO® palīdz uzturēt kustīgumu un mazināt sāpes.
Pēc locītavu operācijām: Pēc ortopēdiskām operācijām plaukstā vai pirkstos, iekārta palīdz atgūt kustīgumu un stiprumu.
Pediatriskā rehabilitācija:
Bērniem ar attīstības traucējumiem: AMADEO® ir pielāgojams bērniem, palīdzot uzlabot kustību spējas un veicinot attīstību ar interaktīviem uzdevumiem un spēlēm.
Spēļu terapija: Interaktīvās spēles padara terapiju interesantu un motivējošu bērniem, veicinot aktīvu līdzdalību un ātrāku progresu.
Geriatriskā rehabilitācija:
Senioriem: AMADEO® ir piemērots vecākiem cilvēkiem, palīdzot uzturēt un uzlabot motoriskās prasmes, veicinot neatkarību un dzīves kvalitāti.
Demences pacienti: Iekārta var palīdzēt uzlabot kognitīvās funkcijas un atmiņu, izmantojot mērķtiecīgus uzdevumus.

Akūtas slimības vai ievainojumi: Pacientiem ar akūtiem ievainojumiem vai slimībām, kas izraisa stipras sāpes, pietūkumu vai iekaisumu, jāizvairās no AMADEO terapijas līdz stāvokļa uzlabošanai.
Neizārstēti lūzumi: Pacienti ar nesadzijušiem kaulu lūzumiem rokās vai plaukstās nedrīkst izmantot AMADEO iekārtu, jo tas var izraisīt papildu traumas vai komplikācijas.
Smagas neiroloģiskas vai muskuļu slimības: Dažas smagas neiroloģiskas vai muskuļu slimības, piemēram, progresējoša muskuļu distrofija, var būt kontrindikācijas, jo pacientiem var nebūt pietiekamu spēju veikt terapijas vingrinājumus droši un efektīvi.
Sirds un asinsvadu problēmas: Pacientiem ar nestabilām sirds un asinsvadu slimībām vai citiem nopietniem veselības stāvokļiem, kas var izraisīt komplikācijas fiziskas slodzes laikā, jāveic piesardzība vai jāizvairās no terapijas.
Psiholoģiskie stāvokļi: Daži psiholoģiskie stāvokļi, piemēram, smaga depresija vai kognitīvas disfunkcijas, var ietekmēt pacienta spēju aktīvi un droši piedalīties terapijā.
Aktīvi audzēji vai metastāzes: Pacientiem ar aktīviem audzējiem vai metastāzēm locītavu vai kaulu rajonā pasīvā kustību terapija ir kontrindicēta, jo tā var stimulēt audzēja augšanu vai izplatīšanos.
Epilepsijas traucējumi: Epilepsijas traucējumi, ko var izraisīt iekārta, padara ierīci nepiemērotu, jo var palielināties epilepsijas lēkmes risks.
Implantēti feromagnētiski materiāli vai aktīvas ierīces ķermenī: Implantēti feromagnētiski materiāli vai aktīvas ierīces ķermenī var ierobežot ierīces darbību un radīt veselības riskus.
Progresējoša osteoporoze: Progresējoša osteoporoze var palielināt traumu risku un novājināt kaulu struktūru, kas padara terapiju neefektīvu.

Kāpēc izvēlēties plaukstas un pirkstu rehabilitācijas terapiju Rīgas 1. Slimnīcā?

  • Pieredzējusi komanda: Mūsu rehabilitācijas komandu veido pieredzējuši speciālisti, kuri nepārtraukti apgūst jaunākās rehabilitācijas metodes un tendences.
  • Mūsdienīgas telpas: Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar modernākajām medicīnas tehnoloģijām, nodrošinot pacientiem visaugstākās kvalitātes aprūpi.
  • Uz pacientu vērsta aprūpe: Mēs koncentrējamies uz pacientu komfortu un ārstēšanas efektivitāti, nodrošinot pozitīvu un atbalstošu rehabilitācijas pieredzi.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR PLAUKSTAS UN PIRKSTU REHABILITĀCIJAS TERAPIJU

Tipiska AMADEO terapijas sesija ilgst apmēram 30 līdz 60 minūtes. Sesijas ilgums var mainīties atkarībā no pacienta individuālajām vajadzībām, rehabilitācijas mērķiem un terapeita norādījumiem. Terapeits var pielāgot sesijas ilgumu, lai maksimāli efektīvi izmantotu terapijas iespējas.

AMADEO terapijas sesiju biežums parasti ir 2 līdz 3 reizes nedēļā, taču tas var variēt atkarībā no pacienta veselības stāvokļa, rehabilitācijas progresa un terapijas plāna. Sākotnējā fāzē sesijas var būt biežākas, lai maksimāli stimulētu progresu, un vēlāk tās var kļūt retākas, kad pacienta stāvoklis sāk uzlaboties.

Rezultātu parādīšanās ātrums no AMADEO terapijas var atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem, piemēram, sākotnējā veselības stāvokļa, traumas vai slimības smaguma, terapijas regularitātes un pacienta individuālās reakcijas uz ārstēšanu. Daži pacienti var sākt novērot uzlabojumus jau pēc dažām sesijām, bet citiem var būt nepieciešamas vairākas nedēļas vai mēneši, lai redzētu būtiskus rezultātus. Terapeits var sniegt konkrētāka informācija par to, ko var sagaidīt atkarībā no individuālās situācijas.