Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar: RehaCom

Rīgas 1. slimnīca izmanto modernus rehabilitācijas rīkus, tostarp robotizētas ierīces, lai nodrošinātu pacientiem visefektīvāko ārstēšanu. Viena no izmantotajām ierīcēm ir RehaCom sistēma – visaptverošai kognitīvajai rehabilitācijai. Šis praktiskais rīks palīdz terapeitiem kognitīvo traucējumu rehabilitācijā, kas ietekmē konkrētus uzmanības, koncentrēšanās, atmiņas, uztveres, ikdienas dzīves aktivitāšu aspektus un daudz ko citu.

Kognitīvo traucējumu terapijas ar Rehacom būtība un priekšrocības

RehaCom ir visaptveroša datorizēta sistēma, kas izstrādāta, lai palīdzētu terapeitiem kognitīvo traucējumu rehabilitācijā. Šī sistēma piedāvā dažādus specializētus moduļus, kas paredzēti specifisku kognitīvo funkciju, piemēram, uzmanības, koncentrēšanās, atmiņas un uztveres, uzlabošanai. RehaCom lieto pacientiem ar dažādiem kognitīvajiem traucējumiem, tostarp tiem, kas radušies pēc smadzeņu traumām, insultiem, neiroloģiskām slimībām vai kognitīvas novecošanas procesā.

Individualizēta terapija: RehaCom nodrošina iespēju pielāgot terapiju katra pacienta individuālajām vajadzībām. Programmatūra analizē pacienta progresu un automātiski pielāgo uzdevumu grūtības pakāpi, lai nodrošinātu optimālu efektivitāti.
Daudzpusīgi terapijas moduļi: Sistēma piedāvā dažādus moduļus, kas mērķēti uz konkrētām kognitīvām funkcijām, piemēram, atmiņas uzlabošanu, uzmanības un koncentrēšanās spēju palielināšanu, uztveres spēju attīstīšanu un izpildfunkciju nostiprināšanu.
Reāllaika atgriezeniskā saite: RehaCom nodrošina tūlītēju atgriezenisko saiti, kas palīdz pacientiem saprast viņu progresu un motivē turpināt terapiju. Terapeiti var uzraudzīt pacienta izpildes datus un veikt nepieciešamās korekcijas terapijas plānā.
Uz pierādījumiem balstīta pieeja: RehaCom ir izstrādāts, balstoties uz zinātniskiem pētījumiem un klīnisko pieredzi. Tā efektivitāte ir apstiprināta dažādās klīniskajās studijās, kas pierāda tā spēju uzlabot kognitīvās funkcijas.
Integrācija ikdienas dzīvē: Terapija ar RehaCom palīdz pacientiem attīstīt prasmes, kuras var tieši pielietot ikdienas dzīvē. Tas ietver uzdevumus, kas imitē reālas dzīves situācijas, tādējādi veicinot pacientu neatkarību un dzīves kvalitātes uzlabošanu.
Ērta lietošana un pieejamība: RehaCom ir lietotājam draudzīga sistēma, kas ir viegli saprotama gan terapeitiem, gan pacientiem. Tā ir pieejama vairākās valodās, padarot to piemērotu dažādām pacientu grupām.

Kognitīvo traucējumu terapijas ar Rehacom lietojums

Uzmanības un koncentrēšanās trenēšana: RehaCom piedāvā specializētus vingrinājumus, kas palīdz uzlabot pacienta spēju koncentrēties un saglabāt uzmanību ilgstošā laika periodā. Šie uzdevumi ir pielāgojami, lai nodrošinātu optimālu izaicinājumu līmeni, izvairoties no pārslodzes vai garlaicības.
Atmiņas uzlabošana: Sistēma ietver moduļus, kas trenē gan īstermiņa, gan ilgtermiņa atmiņu. Vingrinājumi palīdz uzlabot spēju atcerēties informāciju, veidot asociācijas un izmantot atmiņas stratēģijas ikdienas situācijās.
Uztveres spēju attīstīšana: RehaCom piedāvā uzdevumus, kas attīsta vizuālās un dzirdes uztveres spējas. Šie vingrinājumi palīdz pacientiem labāk apstrādāt un interpretēt sensoros stimulus, kas ir būtiski ikdienas dzīves aktivitātēs.
Abstraktā domāšana un problēmu risināšana: Sistēma ietver vingrinājumus, kas trenē loģisko domāšanu, spriešanu un problēmu risināšanas prasmes. Šie uzdevumi palīdz pacientiem attīstīt spēju domāt abstrakti un pieņemt efektīvus lēmumus.
Rīcības plānošana un organizēšana: RehaCom moduļi palīdz pacientiem attīstīt plānošanas un organizēšanas prasmes. Vingrinājumi māca pacientus efektīvi plānot savu laiku, sakārtot uzdevumus un veikt darbības secīgi.

Drošība un kontrindikācijas

Lai gan RehaCom ir droša un efektīva sistēma, ir dažas situācijas un stāvokļi, kuros tās lietošana var būt ierobežota vai jāpielāgo:

Smagi psihiatriski stāvokļi: Pacientiem ar smagiem psihiatriskiem traucējumiem, piemēram, akūtām psihozēm, var būt grūtības koncentrēties uz uzdevumiem un sekot terapijas instrukcijām. Šādos gadījumos ir nepieciešama rūpīga pacienta stāvokļa izvērtēšana un terapijas pielāgošana.
Smagi sensori stāvokļi: Pacientiem ar smagiem redzes vai dzirdes traucējumiem var būt grūtības izpildīt dažus uzdevumus, kas balstās uz vizuāliem vai dzirdes stimuliem. Šādos gadījumos var būt nepieciešams izmantot alternatīvas terapijas metodes vai palīglīdzekļus.
Kognitīvās spējas: RehaCom uzdevumi var būt pārāk sarežģīti pacientiem ar ļoti smagiem kognitīviem traucējumiem. Šādiem pacientiem var būt nepieciešami uzdevumi ar vēl zemāku grūtības līmeni vai cita veida kognitīvā terapija.
Epilepsija: Pacientiem ar epilepsiju, īpaši tiem, kam ir fotosensitivitāte, jābūt uzmanīgiem, lietojot datorizētas sistēmas, kas var ietvert mirgojošus attēlus vai gaismas. Jebkura iespējama riska faktora gadījumā ir nepieciešama konsultācija ar ārstējošo ārstu.
Smadzeņu traumas vai slimības akūtā fāzē: Pacientiem, kuri nesen piedzīvojuši smadzeņu traumu vai akūtu neiroloģisku stāvokli, terapija jāuzsāk ar piesardzību un pakāpeniski, izvairoties no pārslodzes.

Kāpēc izvēlēties kognitīvo traucējumu terapiju Rīgas 1. Slimnīcā?

  • Pieredzējusi komanda: Mūsu rehabilitācijas komandu veido pieredzējuši speciālisti, kuri nepārtraukti apgūst jaunākās rehabilitācijas metodes un tendences.
  • Mūsdienīgas telpas: Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar modernākajām medicīnas tehnoloģijām, nodrošinot pacientiem visaugstākās kvalitātes aprūpi.
  • Uz pacientu vērsta aprūpe: Mēs koncentrējamies uz pacientu komfortu un ārstēšanas efektivitāti, nodrošinot pozitīvu un atbalstošu rehabilitācijas pieredzi.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR KOGNITĪVO TRAUCĒJUMU TERAPIJU AR REHACOM

Tipiska RehaCom terapijas sesija parasti ilgst līdz 30 minūtēm. Sesijas ilgums var mainīties atkarībā no pacienta individuālajām vajadzībām un terapijas plāna, ko nosaka terapeits.

Lai sasniegtu labākos rezultātus, ieteicams apmeklēt RehaCom terapijas sesijas vismaz 2 līdz 3 reizes nedēļā. Precīzs sesiju biežums var atšķirties atkarībā no pacienta stāvokļa smaguma, terapeita rekomendācijām un individuālā terapijas plāna.

Redzamus uzlabojumus var sākt pamanīt pēc vairākām nedēļām regulāras terapijas, parasti pēc 4 līdz 6 nedēļām. Tomēr uzlabojumu ātrums un apmērs ir atkarīgs no individuālajiem faktoriem, piemēram, kognitīvo traucējumu smaguma, pacienta motivācijas un terapijas intensitātes.