Rehabilitācijas centrs piedāvā savlaicīgas un efektīvas metodes, lai atbalstītu pacientus viņu ceļā atgūt kustību spējas un uzlabot dzīves kvalitāti. Viens no šiem jaunievedumiem ir elektroforēze, kas sniedz papildu iespējas sasniegt labākus rehabilitācijas rezultātus. Šī terapijas forma nodrošina modernu pieeju, palīdzot uzlabot muskuļu funkcionalitāti un samazinot sāpes, veicinot ātrāku atveseļošanos un labāku dzīves kvalitāti pacientiem.

Elektroforēzes būtība un priekšrocības

Elektroforēze ir medicīniska procedūra, kas izmanto elektriskos laukus, lai nodrošinātu zāļu vai ķīmisko vielu iedarbību uz ķermeņa audiem vai audu zonām. Šī procedūra ir balstīta uz faktu, ka elektriskais lauks var palīdzēt vielām iekļūt dziļākās audu slāņos, uzlabojot tās efektivitāti un nodrošinot precīzāku ārstēšanu.

Priekšrocības:

Precīza ārstēšana: Elektroforēze ļauj zālēm vai ķīmiskajām vielām tieši iedarboties uz problēmas vietām, nodrošinot precīzāku ārstēšanu un mazinot blakusparādību risku.
Dziļa audu iedarbība: Elektriskais lauks veicina zāļu penetrāciju dziļākos audu slāņos, kas var būt noderīgi ārstējot iekaisumu, audu traumas vai muskuļu sasprindzinājumu.
Mazāk blakusparādību: Salīdzinot ar citām ārstēšanas metodēm, elektroforēze var radīt mazāk blakusparādību, jo zāles vai vielas tiek tieši piegādātas uz ārstēšanas vietu, minimizējot sistēmisku iedarbību.
Palielina zāļu absorbciju: Elektroforēze var uzlabot zāļu vai ķīmisko vielu absorbēšanu audos, kas var paātrināt atveseļošanos un uzlabot ārstēšanas efektivitāti.
Daudzpusība: Elektroforēze ir pielietojama dažādu veselības problēmu ārstēšanā, tostarp locītavu sāpēm, muskuļu sasprindzinājumiem, iekaisumiem un audu traumām.

Elektroforēzes lietojums:

Elektroforēze tiek izmantota daudzās medicīnas jomās, jo tā piedāvā daudzveidīgas iespējas ārstēšanai un rehabilitācijai. Šeit ir daži piemēri, kā elektroforēze tiek izmantota medicīnā:

Locītavu sāpes un iekaisums: Elektroforēze tiek izmantota, lai mazinātu sāpes un iekaisumu locītavās, piemēram, osteoartrīta vai reimatoīdā artrīta gadījumos. Zāles, kas tiek piegādātas ar elektroforēzi, var palīdzēt samazināt sāpes un uzlabot locītavu kustīgumu.
Muskuļu sasprindzinājumi un traumas: Elektroforēze var būt noderīga, lai veicinātu muskuļu atslābināšanos un paātrinātu audu atveseļošanos pēc sasprindzinājumiem vai traumām. Tas var palīdzēt samazināt sāpes, uzlabot asinsriti un veicināt audu dziedēšanu.
Ādas slimības: Elektroforēze tiek izmantota arī ādas slimību ārstēšanai, piemēram, psoriāzei vai ekzēmai. Zāles, kas tiek piegādātas uz ādas ar elektroforēzi, var palīdzēt mazināt iekaisumu un samazināt ādas apsārtumu un niezi.
Nervu sistēmas traucējumi: Elektroforēze var tikt izmantota nervu sistēmas traucējumu ārstēšanai, piemēram, perifēro nervu bojājumiem vai neiralģijai. Zāles, kas tiek piegādātas ar elektroforēzi, var palīdzēt atjaunot nervu funkciju un mazināt sāpes un diskomfortu.
Sporta medicīna: Elektroforēze ir populāra arī sporta medicīnā, jo tā var palīdzēt paātrināt muskuļu atveseļošanos pēc traumām vai intensīvas fiziskās slodzes, samazinot sāpes un iekaisumu.

Elektroforēzes procedūras norise

Elektroforēze ir procedūra, kurā zāles vai ķīmiskās vielas tiek piegādātas dziļākos audu slāņos, izmantojot elektrisko lauku. Ārstēšana sākas ar pacienta stāvokļa novērtēšanu un ādas zonas attīrīšanu. Uz ārstējamās vietas uzklāj zāļu šķīdumu un piestiprina elektrodus. Procedūra, kas ilgst no 10 līdz 30 minūtēm, ietver elektriskā lauka pielietošanu, lai veicinātu zāļu iekļūšanu audos. Pēc elektrodu noņemšanas un ādas attīrīšanas, pacients saņem ieteikumus par izvairīšanos no intensīvas fiziskās aktivitātes; ārstēšanas kurss parasti ietver vairākas sesijas vairākas reizes nedēļā.

Elektroforēzes drošība un kontrindikācijas

Elektroforēze ir relatīvi droša metode, tomēr tā nav piemērota visiem. Ir dažas kontrindikācijas, kuru gadījumos elektroforēzi neiesaka:

Grūtniecība: Elektroforēzi nedrīkst veikt grūtniecēm, jo elektriskā lauka ietekme uz augli nav pilnībā izpētīta.
Sirds stimulatori: Pacienti ar sirds stimulatoriem vai citām implantētām elektroniskajām ierīcēm nedrīkst veikt elektroforēzi, lai izvairītos no ierīču darbības traucējumiem.
Ādas bojājumi: Procedūru nedrīkst veikt uz ādas vietām, kur ir atvērtas brūces, iekaisumi vai infekcijas.
Epilepsija: Elektroforēze var izraisīt krampjus pacientiem ar epilepsiju, tāpēc šī terapija nav ieteicama.
Metāla implanti: Pacientiem ar metāla implantiem ārstēšanas zonā jāizvairās no elektroforēzes, jo metāls var traucēt elektriskajam laukam.

Kāpēc izvēlēties elektroforēzi Rīgas 1. Slimnīcā?

  • Pieredzējusi komanda: Mūsu rehabilitācijas komandu veido pieredzējuši speciālisti, kuri nepārtraukti apgūst jaunākās rehabilitācijas metodes un tendences.
  • Mūsdienīgas telpas: Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar modernākajām medicīnas tehnoloģijām, nodrošinot pacientiem visaugstākās kvalitātes aprūpi.
  • Uz pacientu vērsta aprūpe: Mēs koncentrējamies uz pacientu komfortu un ārstēšanas efektivitāti, nodrošinot pozitīvu un atbalstošu rehabilitācijas pieredzi.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR ELEKTROFORĒZI

Ārstēšanas kurss parasti ietver vairākas sesijas, bieži vien vairākas reizes nedēļā vairāku nedēļu garumā, atkarībā no pacienta stāvokļa un terapeita ieteikumiem.

Elektroforēze parasti ir droša, taču iespējamas blakusparādības, piemēram, ādas kairinājums vai alerģiska reakcija uz izmantotajiem medikamentiem.

Jā, nosūtījums ir obligāti nepieciešams, lai speciālists kurš veic procedūru zinātu, gan zonu, gan nepieciešamo procedūru skaitu.

Nosūtījumu var izrakstīt: ģimenes ārsts vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts