Angelmana sindroma rehabilitācija

Multidisciplināra programma, kurā vienuviet apvienoti fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, funkcionālie speciālisti, modernākās robotizētās un fizikālās medicīnas tehnoloģijas, lai sniegtu rehabilitāciju pacientiem ar Angelmana sindromu – retu ģenētisku saslimšanu, kas skar nervu sistēmu un kuru raksturo attīstības un intelektuālie, kā arī kustību un līdzsvara traucējumi.

Rehabilitācijas laikā tiek veikta pacienta klīniskā stāvokļa un funkcionēšanas traucējumu novērtēšana, dokumentēšana, komplikāciju profilakse, individuālā rehabilitācijas plāna izveide, kustību funkciju uzlabošana, līdzsvara un koordinācijas reakcijas uzlabošana, pacienta un piederīgo izglītošana un informēšana, sociālā integrācija, palīglīdzekļu pielāgošana, sniegtas rekomendācijas un iekļaušana dinamiskās novērošanas reģistrā.

Mērķa grupa:
Pacienti ar funkcionēšanas ierobežojumiem, medicīniski stabili, motivēti, ar ģimenes atbalstu, vecumu līdz 18 gadiem.

Rehabilitācijas programmas mērķi
Atbilstoši individuāli izstrādātam medicīniskās rehabilitācijas plānam

Terapijā izmantojamās ROBOTTEHNOLOĢIJAS

RehaCom ir datorizēta programma kognitīvo funkciju trenēšanai. Tā ir izstrādāta sadarbojoties ārstiem, terapeitiem un zinātniekiem, šobrīd tā ir biežāk izmantotā metode Eiropā kognitīvo funkciju trenēšanai. RehaCom ir uz pierādījumiem balstīta, klīniski apstiprināta un droša metode uztveres-izziņas spēju novērtēšanai un uzlabošanai.

PABLO ir mūsdienīga ierīce sīkās un lielās motorikas korekcijai ķermeņa augšējām ekstremitātēm. Ar šo ierīci ir iespējams novērtēt (diagnosticēt) ķermeņa augšējo ekstremitāšu funkcionālās iespējas gan pirms rehabilitācijas uzsākšanas, gan arī rehabilitācijas procesa norises laikā. Treniņš tiek veikts pielietojot interaktīvas programmas.

Interaktīvā virsma tālejošai terapijai MYRO ir interaktīva terapijas virsma. MYRO sensori ļauj ikdienā apmācīt motoriku ar reāliem objektiem uz reaģējošas virsmas. Myro reaģē ne tikai uz kustību, bet arī uz spiedienu. Grafomotoriskās terapijas pieejas var realizēt elastīgi un neatkarīgi no palīgmateriāliem. Telpiski izpētes elementi rada vairāk izziņas terapijas iespēju.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI (FAQ):

  • Mobilitātes traucējumu gadījumā:

Bobata terapija, Fizioterapija baseinā, Zīdaiņu peldināšana, Gaitas terapija: Reoambulator.

  • Līdzsvara un koordinācijas traucējumu gadījumā:

Līdzvara un koordinācijas robotterapija: Thera trainer Balo pediatric, Tymo, Challenge-disc.

  • Rokas funkcijas traucējumu gadījumā:

Rokas terapija: Pablo, Myro, Amadeo, E-link, Luna-EMG.

  • Spasticitātes gadījumā:

Gaitas terapija: Reoambulator, Rokas robotterapija: Amadeo, E-link, Luna-EMG; Modernā fizikālā terapija: Triecienviļnu terapija, FMS (Funkcionāla magnētiskā stimulācija), Bobata terapija, Botulīna toksīna injekcijas.

  • Kognitīvo traucējumu gadījumā:

Kognitīvā terapija: Myro, Rehacom

  • Pazemināta slodzes tolerances gadījumā:

Sci-Fit trenažieri,  Gaitas terapija: Alter-G, Reoambulator, Fizioterapija baseinā.

  • Disfāgijas, disfonijas gadījumā:

Nodarbības ar audiologopēdu, Uztura speciālista konsultācija

  •  Izziņas un komunikācijas traucējumu gadījumā:

Nodarbības ar audiologopēdu

Lai pieteiktos rehabilitācijas pakalpojumam, lūdzam sazināties ar Rīgas 1.slimnīcas rehabilitācijas koordinatoru, pa tālruni: 67366323 (taustiņš 2, Rehabilitācijas pakalpojumi)

vai jāaizpilda e-pieteikuma forma un mēs ar Jums sazināsimies darba dienās, 24h laikā.

  • Pase vai ID karte
  • Apdrošināšanas polise
  • Nosūtījums 027/u forma, (Valsts apmaksāts pakalpojums)
  • Iepriekš veiktie izmeklējumi, izraksti

Lūdzam ziņot par to Klīnikas koordinatoram (67366323) vai Jūsu funkcionālajam speciālistam vismaz 24 stundas iepriekš.

  • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu attaisnotu iemeslu dēļ (piemēram, akūta saslimšana vai hroniskas slimības saasinājums, pirmās pakāpes radinieka vai laulātā nāve, par ko 2 nedēļu laikā tiek uzrādīts attiecīgs dokuments – izraksts no stacionārās/ambulatorās pacienta medicīniskās kartes – veidlapa Nr.027/u , dzimšanas/miršanas apliecība), pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas , bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas sākumā.
  • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu neattaisnoto iemeslu dēļ, pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas, bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas galā.
  • Pacients var tik izslēgts no Valsts apmaksāta pakalpojuma gaidītāju rindas, ja pacients atkārtoti, vismaz 2 reizes, atsakās ierasties vai atkārtoti, ilgstoši nav iespējams sazināties ar pacientu (telefoniski, elektroniski).

Maksas nodarbību abonementu derīguma termiņš – 6 mēneši.