Šobrīd inficēšanās ar Covid-19 Latvijā statistika liecina, ka pacientu skaits ar smagu slimības gaitu ir ar pieaugošu tendenci. Vairākās slimnīcās pilnībā ir aizņemtas smagā stāvoklī esošu Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzētās intensīvās terapijas gultas.
Pēc saņemtās ārstēšanas akūtie COVID-19 pacienti, jau ar vidēja smaguma slimības gaitu un stabili, ir pārvietojami tālākai ārstēšanai, atbrīvojot vietu citam akūtam pacientam.
Lai paplašinātu pieejamo gultas vietu skaitu, nodrošinātu papildu nepieciešamās iekārtas un personālu, 25.oktobrī nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai Rīgas 1.slimnīcā atsāk darbu.
“Ņemot vērā situāciju valstī, uzņemsim tos Covid-19 pacientus, kuri saņēmuši neatliekamo ārstēšanu intensīvās terapijas nodaļās citās slimnīcās, turpinot nepieciešamo atbalstošo terapiju saistībā ar pacienta pamatslimību Covid-19 un blakus saslimšanām. Mūsu pamatdarbību, kas attiecas uz diagnostisko, ārstniecības, rehabilitācijas un īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanu, Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas izveidošana, neietekmē. Izmantosim mūsu iespējas, lai atslogotu kolēģus klīniskajās universitātes slimnīcās”- skaidro Rīgas 1.slimnīcas valdes priekšsēdētāja, ārsts anesteziologs reanimatologs, transfuziologs Natālija Zlobina.
Par COVID-19 pacientu ārstēšanas nodaļas izveidošanu
Jau pirms gada, balstoties uz slimnīcas personāla izpratni un Rīgas pašvaldības vadības atbalstu, tika virzīts Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas izveidošanas plāns. Tas paredzēja uz nenoteiktu laiku, ievērojot epidemioloģiju un norobežojot pacientu plūsmas, izveidot stacionāra nodaļu ar 50 gultām 17. korpusā, kas atrodas atsevišķi no centrālā kompleksa 2. korpusā. Tika izvērtētas tehniskās iespējas – infrastruktūra, papildus veicamo darbu un medicīnisko ierīču iegādes jautājumi, kā arī veiktas pārrunas ar ārstniecības un aprūpes personālu.
Šā gada 5.janvārī valdība piešķīra finansējumu 389 tūkstoši eiro apmērā, par 50 gultu izveidošanu Covid-19 pacientu ārstēšanai, un 15.janvārī Rīgas 1.slimnīca parakstīja līgumu ar Nacionālo veselības dienestu, par stacionāro pakalpojumu sniegšanu Covid-19 pacientiem.
Rīgas 1.slimnīcā pieejams moderns medicīniskais aprīkojums, strādā gadiem veidota, kvalificēta un saliedēta ārstniecības personāla komanda. Slimnīcā ieviesti labas pārvaldības un vadības procesi, tās dienestu efektīvas sadarbības rezultātā, kā plānā paredzēts – 30. janvārī, tika uzņemti pirmie pacienti, kuri sākotnējo ārstēšanu saņēmuši universitātes slimnīcās.
Vasarā, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, nodaļas darbs tika apturēts.
Covid-10 pacientu ārstēšanas nodaļā izbūvētas slūžas un dekontaktācijas telpas epidemioloģisko drošības pasākumu nodrošināšanai, pielāgota medicīniskā skābekļa sistēma un izbūvēts medicīniskā saspiestā gaisa pievads. Tika izstrādātas 27 tehniskās specifikācijas un izskatīti 78 piedāvājumi par piegādēm, kā rezultātā noslēgti 13 līgumi. IT tīkls pielāgots iespējām pieslēgties medicīniskajām iekārtām katrā palātā. Rīgas 1.slimnīca pieslēgta pie NMPD operatīvo datu paneļa, lai nodaļa spētu ziņot par brīvajām gultām un pacientu stāvokli. Slimnīcas informāciju sistēma papildināta ar Stacionāra moduli, organizētas apmācības to lietošanā.
Par SIA “Rīgas 1.slimnīca”
Rīgas 1.slimnīca ir labi pārvaldīta daudzprofilu ārstniecības iestāde, kas pilda Slimnīcai deleģēto pašvaldības funkciju – nodrošina veselības aprūpes pieejamību.
Rīgas 1. slimnīca pilnā apjomā turpina nodrošināt ambulatoro diagnostisko, ārstniecības, rehabilitācijas un plānveida stacionāro pakalpojumu pieejamību laikā, kad klīniskās universitātes slimnīcas ir spiestas visus resursus novirzīt neatliekamai Covid-19 slimnieku ārstēšanai.