Eiropas Reģionālās Anestēzijas un Sāpju Biedrības (ESRA) ikgadējais kongress norisinājās jau 41. reizi, šoreiz Prāgā, laikā no 4. līdz 7. septembrim. Tajā piedalījās Rīgas 1. slimnīcas Anestezioloģijas, intensīvās terapijas un sāpju klīnikas vadītāja, doc. Irina Evansa, un Dr. Med. Edgars Vasiļevskis.

Darba grupā viņi prezentēja reta klīniskā gadījuma “Ultraskaņas vadīta glosofaringeālā nerva blokāde sejas smagas neiralģijas gadījumā” (Ultrasound-guided Glossopharyngeal Nerve Block for Glossopharyngeal Neuralgia. A Case Report.) pieredzi.

ESRA ikgadējais kongress tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajām platformām anestēzijas un sāpju medicīnā, apvienojot klīnicistus, pētniekus, zinātniekus un nozares pārstāvjus no visas pasaules. Kongress pulcēja dalībniekus no vairāk nekā 50 valstīm, ļaujot dalīties inovācijās reģionālās anestēzijas, perioperatīvās aprūpes un akūtu un hronisku sāpju ārstēšanas jomās.

Rīgas 1.slimnīcas speciālisti doc. Irina Evansa, un Dr. Med. Edgars Vasiļevskis Eiropas Reģionālās Anestēzijas un Sāpju Biedrības (ESRA) kongresā pārstāvēja Baltijas valstu reģionālās anestēzijas biedrību (Baltic Society of Regional Anaesthesia).

Dalība kongresā sniedz iespēju iepazīties ar pasaulē jaunākajiem fundamentālās zinātnes atklājumiem, klīniskajiem pētījumiem un terapeitiskajām intervencēm, tādējādi veicinot anestēzijas ārstu un sāpju speciālistu sadarbību un zināšanu apmaiņu. Katru gadu Baltijas valstu speciālisti piedalās ESRA kongresā, kur viņi savas augsti profesionālās kompetences apliecina, uzstājoties ar referātiem un klīnisko gadījumu prezentācijām.

Lepojamies ar kolēģiem!