Rehabilitācijas klīnika izmanto jaunākās un efektīvākās rehabilitācijas metodes, lai palīdzētu pacientiem atgūt kustību spējas un uzlabot viņu dzīves kvalitāti. Viena no šādām modernākajām procedūrām ir magnetoterapija, kas tiek plaši izmantota, lai veicinātu audu dziedēšanu, mazinātu sāpes un iekaisumu, kā arī uzlabotu asinsriti.

Magnetoterapijas būtība un priekšrocības

Magnetoterapija izmanto zemu frekvenču pulsējošus magnētiskos laukus, kas tiek pielietoti uz konkrētiem ķermeņa apgabaliem. Šīs procedūras mērķis ir ietekmēt ķermeņa bioloģiskos procesus, lai veicinātu dziedēšanu un reģenerāciju. Magnetoterapija sniedz vairākas būtiskas priekšrocības, tostarp:

Asinsrites uzlabošana: Magnētiskie lauki stimulē asins plūsmu, kas uzlabo skābekļa un barības vielu piegādi audiem, paātrinot dziedēšanas procesu.
Sāpju mazināšana: Procedūra palīdz mazināt sāpes, bloķējot sāpju signālus un samazinot nervu kairinājumu.
Pretiekaisuma efekts: Magnetoterapija samazina iekaisumu, kas palīdz mazināt pietūkumu un diskomfortu.
Reģenerācijas veicināšana: Magnētiskie lauki stimulē šūnu dalīšanos un audu reģenerāciju, kas ir svarīgi ievainojumu dziedēšanai.

Magnetoterapija izmanto vājus, pulsējošus magnētiskos laukus, lai uzlabotu asins mikrocirkulāciju, palielinātu šūnu membrānu caurlaidību un paātrinātu bioķīmiskās reakcijas un bojāto audu reģenerāciju. Šī procedūra samazina sāpes un iekaisumu, kas tās izraisa, un ir īpaši efektīva dažādu lūzumu ātrākai sadzīšanai.

Mūsu klīnikā magnetoterapija tiek pielietota dažādu medicīnisku stāvokļu ārstēšanā:
Muskuļu un skeleta sistēmas slimības: osteoartrīts, reimatoīdais artrīts, muguras sāpes, sporta traumas.
Neiroloģiskie traucējumi: migrēna, neiralģija, miega traucējumi.
Brūču dzīšana: pēcoperācijas brūces, diabētiskā pēda.
Iekausumu mīkstajos audos: Magnetoterapija palīdz samazināt pietūkumu un paātrināt dziedināšanu pēc ievainojumiem mīkstajos audos.
Artrozes sāpes: Samazina sāpes un uzlabo locītavu kustīgumu artrozes gadījumā.
Muskuļu sāpes: Veicina muskuļu atveseļošanos un mazina sāpes pēc intensīvas fiziskas slodzes vai traumas.
Saišu sastiepumus: Paātrina saišu dziedināšanu un mazinās sāpes pēc sastiepumiem.
Cīpslu sastiepumus: Uzlabo cīpslu atjaunošanos un samazina iekaisumu pēc sastiepumiem.
Epikondilītu: Mazina sāpes un veicina atveseļošanos, ārstējot elkoņa locītavas iekaisumu.
Osteoparoze: Stiprina kaulus un uzlabo kaulu veselību, mazinot osteoporozes simptomus.
Dažādu ekstremitāšu lūzumus: Veicina lūzumu dziedināšanu un samazina sāpes ekstremitātēs.
Adhezīvo kapsulītu: Uzlabo pleca kustību un mazinās sāpes, ārstējot pleca locītavas iekaisumu.
Tendinītu: Samazina sāpes un uzlabo cīpslu dziedināšanu pēc iekaisuma.
Hodropātiju: Mazina locītavu iekaisumu un uzlabo locītavu veselību, ārstējot hodropātiju.
Apakšējo ekstremitāšu neiraļģijas: Mazina sāpes un uzlabo asinsriti apakšējās ekstremitātēs, ārstējot neiraļģiju.

Procedūras norise

Magnetoterapijas seanss parasti ilgst no 15 līdz 30 minūtēm, atkarībā no ārstējamās problēmas un individuālajām vajadzībām. Procedūra ir nesāpīga, un to parasti labi panes visi pacienti. Terapijas kurss var ietvert vairākas sesijas nedēļā vairāku nedēļu vai mēnešu garumā, atkarībā no ārstēšanas plāna, ko izstrādā mūsu speciālisti.

Drošība un kontrindikācijas

Magnetoterapija ir relatīvi droša metode, tomēr tā nav piemērota visiem. Ir dažas kontrindikācijas, kuru gadījumos magnetoterapiju neiesaka:

Grūtniecība: Lai izvairītos no potenciāla riska auglim.
Elektrokardiostimulatora vai citu implantētu medicīnisko ierīču nēsāšana: Magnētiskie lauki var ietekmēt šo ierīču darbību.
Akūtas infekcijas slimības: Terapiju nevajadzētu izmantot aktīvu infekciju gadījumā.
Smagas sirds un asinsvadu slimības: Pacientiem ar nopietnām sirds problēmām jāizvairās no magnetoterapijas.

Kāpēc izvēlēties magnetoterapiju Rīgas 1. Slimnīcā?

• Pieredzējusi komanda: Mūsu rehabilitācijas komandu veido pieredzējuši speciālisti, kuri nepārtraukti apgūst jaunākās rehabilitācijas metodes un tendences.
  • Mūsdienīgas telpas: Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar modernākajām medicīnas tehnoloģijām, nodrošinot pacientiem visaugstākās kvalitātes aprūpi.
  • Uz pacientu vērsta aprūpe: Mēs koncentrējamies uz pacientu komfortu un ārstēšanas efektivitāti, nodrošinot pozitīvu un atbalstošu rehabilitācijas pieredzi.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR MAGNETOTERAPIJU

Rezultāti var atšķirties atkarībā no individuālajiem apstākļiem, bet daudzi pacienti ziņo par uzlabojumiem pēc dažām sesijām. Tomēr optimālam efektam bieži nepieciešams pilns ārstēšanas kurss.

Magnetoterapija parasti ir droša, un blakusparādības ir reti. Dažiem pacientiem var rasties viegla reibonis vai diskomforts seansa laikā, bet šie simptomi parasti ātri pāriet.

Jā, nosūtījums ir obligāti nepieciešams, lai speciālists kurš veic procedūru zinātu, gan zonu, gan nepieciešamo procedūru skaitu.

Nosūtījumu var izrakstīt: ģimenes ārsts vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts.