Rehabilitācijas klīnika izmanto vismodernākās un efektīvākās ārstēšanas metodes, lai palīdzētu pacientiem atjaunot kustību spējas un uzlabot dzīves kvalitāti. Viena no šīm progresīvām procedūrām ir fonoforēze, kas plaši tiek izmantota audu dziedēšanas veicināšanai, sāpju un iekaisuma mazināšanai, kā arī asinsrites uzlabošanai.

Fonoforēzes un ultraskaņas būtība un priekšrocības:

Fonoforēze ir fizikālās terapijas metode, kurā izmanto ultraskaņas viļņus, lai ievadītu zāles vai ārstnieciskas vielas dziļākos ādas un audu slāņos. Ultraskaņas viļņi rada vibrācijas, kas palielina šūnu membrānu caurlaidību, ļaujot ārstnieciskajām vielām efektīvāk nokļūt skartajos audos.

Efektīvāka zāļu absorbcija: Fonoforēze nodrošina dziļāku un vienmērīgāku zāļu ievadīšanu, uzlabojot to terapeitisko efektu.

Sāpju mazināšana: Procedūra palīdz mazināt sāpes, izmantojot gan ultraskaņas viļņu mehānisko iedarbību, gan zāļu pretsāpju efektu.

Iekaisuma samazināšana: Ultraskaņas viļņi un ārstnieciskās vielas darbojas sinerģiski, lai mazinātu iekaisumu un pietūkumu skartajos audos.

Asinsrites uzlabošana: Fonoforēze un ultraskaņa stimulē asinsriti, kas veicina audu reģenerāciju un paātrina dziedēšanas procesus.

Bezsāpīga un neinvazīva: Procedūra ir neinvazīva un parasti nesāpīga, nodrošinot komfortu pacientam.

Fonoforēzes un ultraskaņas lietojums:

Fonoforēze tiek plaši izmantota dažādu veselības problēmu ārstēšanā un rehabilitācijā. Šī terapijas metode ir īpaši noderīga šādos gadījumos:

Skeleta un muskuļu sistēmas traucējumi: fonoforēze tiek izmantota, lai ārstētu locītavu sāpes, muskuļu spazmas, tendinītu, bursītu un locītavu iekaisumu.

Traumu atveseļošanās: pēc traumām, piemēram, kaulu lūzumiem vai locītavu saišu sastiepumiem, fonoforēze palīdz paātrināt audu dziedēšanu un atjaunošanos.

Rehabilitācija pēc operācijām: pēc operācijām, piemēram, locītavu vai muskuļu operācijām, fonoforēze var palīdzēt atjaunot kustību spējas un samazināt sāpes.

Ādas slimības: dažādu dermatoloģisku slimību ārstēšanā, piemēram, hroniska ekzēma vai psoriāze, fonoforēze var palīdzēt uzlabot ādas stāvokli un samazināt iekaisumu.

Locītavu bojājumi un slimības: fonoforēze tiek izmantota, lai mazinātu sāpes un uzlabotu kustību spējas cilvēkiem ar osteoartrītu vai reimatoīdo artrītu.

Mīksto audu traucējumi: arī mīksto audu traucējumiem, piemēram, saišu vai muskuļu plīsumiem, fonoforēze var būt noderīga terapijas metode, lai veicinātu audu dziedēšanu un atveseļošanos.

Fonoforēzes un ultraskaņas procedūras norise

Fonoforēzes un ultraskaņas procedūra sākas ar pacienta sagatavošanu, notīrot ādu un uzklājot želeju terapijas zonā. Pēc sagatavošanas terapeits sāk vadīt ultraskaņas ierīci pa ādas virsmu, ļaujot ultraskaņas viļņiem iedarboties uz terapijas zonu. Šie viļņi palīdz uzlabot zāļu vai ārstniecisko vielu iekļūšanu audos, pastiprinot to terapeitisko efektu. Procedūras ilgums parasti svārstās no 5 līdz 20 minūtēm, atkarībā no pacienta stāvokļa un ārstēšanas mērķiem. Pēc procedūras pacientam ir ieteicams turpināt atpūsties, nodrošinot optimālu atveseļošanos un terapijas rezultātu sasniegšanu.

Drošība un kontrindikācijas

Grūtniecība: Ultraskaņu un fonoforēzi neizmanto grūtniecības laikā, lai izvairītos no potenciāla riska auglim.
Vēža šūnas: Ultraskaņu un fonoforēzi nevajadzētu izmantot tieši uz vēža audzējiem.
Metāla implanti: Pacientiem ar metāla implantiem jāizvairās no ultraskaņas un fonoforēzes terapijas tieši uz šo zonu.
Infekcijas un atklātas brūces: Ultraskaņu un fonoforēzi neizmanto tieši uz infekcijas perēkļiem vai atklātām brūcēm.
Sirds asinsvadu mazspēja: Ultraskaņas terapija var pasliktināt sirds asinsvadu mazspēju un tādējādi radīt papildu riskus.
Asiņošana: No ultraskaņas un fonoforēzes terapijas jāizvairās, ja ir aktīva asiņošana, jo tā var pasliktināt situāciju.
Hipertoniskā slimība: Ultraskaņas terapija var palielināt asinsspiedienu un pasliktināt hipertoniskās slimības stāvokli.
Stenokardija: Ultraskaņas terapija var izraisīt vai pastiprināt stenokardijas simptomus.
Arteriāla hipotonija: Ultraskaņas terapija var samazināt asinsspiedienu un pasliktināt arteriālās hipotonijas simptomus.
Diencefālais sindroms: Ultraskaņas terapija var pasliktināt diencefālā sindroma simptomus un radīt nevēlamas reakcijas.
Psihoneirotiskas CNS saslimšanas: Ultraskaņas terapija var ietekmēt centrālo nervu sistēmu un pastiprināt psihoneirotiskos simptomus.
Smadzeņu asinsrites traucējumi: Ultraskaņas terapija var saasināt smadzeņu asinsrites traucējumus un pasliktināt stāvokli.
Asins saslimšanas: Ultraskaņas terapija var pasliktināt asins saslimšanas stāvokli, piemēram, koagulācijas traucējumus.
Kaheksija: Ultraskaņas terapija var būt nevēlama cilvēkiem ar kaheksiju, jo tā var ietekmēt ķermeņa vājumu un vispārējo stāvokli.
Cukura diabēts: Ultraskaņas terapija jāveic ar piesardzību cilvēkiem ar cukura diabētu, lai izvairītos no komplikācijām.
Acu patoloģijas (tīklenes atslāņošanās, izteikta tuvredzība): Ultraskaņas terapija var pasliktināt acu patoloģijas, piemēram, tīklenes atslāņošanos vai izteiktu tuvredzību.

Kāpēc izvēlēties fonoforēzi un ultraskaņu Rīgas 1. Slimnīcā?

  • Pieredzējusi komanda: Mūsu rehabilitācijas komandu veido pieredzējuši speciālisti, kuri nepārtraukti apgūst jaunākās rehabilitācijas metodes un tendences.
  • Mūsdienīgas telpas: Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar modernākajām medicīnas tehnoloģijām, nodrošinot pacientiem visaugstākās kvalitātes aprūpi.
  • Uz pacientu vērsta aprūpe: Mēs koncentrējamies uz pacientu komfortu un ārstēšanas efektivitāti, nodrošinot pozitīvu un atbalstošu rehabilitācijas pieredzi.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR FONOFORĒZI un ultraskaņu

Jā, nosūtījums ir obligāti nepieciešams, lai speciālists kurš veic procedūru zinātu, gan zonu, gan nepieciešamo procedūru skaitu.

Nosūtījumu var izrakstīt: ģimenes ārsts vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts.

Pirms fonoforēzes vai ultraskaņas procedūras parasti nav nepieciešama īpaša sagatavošanās. Tomēr, terapeits var ieteikt attīrīt un izžāvēt terapijas zonu, kā arī lietot īpašu želeju vai gēlu, lai uzlabotu ultraskaņas viļņu vadīšanu un ārstēšanas efektivitāti.

Fonoforēze un ultraskaņa parasti nav sāpīga procedūra. Pacienti var izjust vieglu siltumu terapijas zonā, bet tas parasti nav nepatīkami vai sāpīgi. Tomēr, atsevišķos gadījumos, ja terapijas zona ir ļoti jutīga vai ja pacients izjūt diskomfortu, var būt nepieciešams pielāgot ultraskaņas iedarbības intensitāti vai procedūras ilgumu, lai nodrošinātu maksimālu ērtību.