Kardiorehabilitācija

Sirds un asinsvadu slimības ir saslimšanas, kas skar sirdi vai asinsvadus (artērijas, vēnas un kapilārus). Sirds un asinsvadu slimībām var būt dažādi cēloņi, taču visbiežākie iemesli ir ateroskleroze un/vai augsts asinsspiediens. Sirds un asinsvadu slimības joprojām ir viens no galvenajiem saslimstības un mirstības iemesliem Latvijā un pasaulē. Kaut arī šīs slimības parasti skar gados vecākus cilvēkus, pirmās izmaiņas sirds un asinsvadu sistēmā sākas ievērojami agrāk. Tādēļ ir ļoti būtiski mazināt riska faktorus ar veselīgu uzturu, fiziskajām aktivitātēm un izvairoties no smēķēšanas, pārmērīgas alkohola lietošanas un pastāvīga stresa.

Kardioloģiskā rehabilitācija nepieciešama sirds slimību pacientiem pēc akūta notikuma un/vai pacientiem ar hroniskām sirds slimībām, lai atjaunotu dzīves kvalitāti, saglabātu vai uzlabotu darbaspējas un lai novērstu turpmākus koronāros notikumus.

RĪGAS 1.SLIMNĪCAS REHABILITĀCIJAS KLĪNIKA PIEDĀVĀ:

Kardiorehabilitāciju pēc sekojošām ārstniecības programmām:

Multidisciplināra komanda fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta vadībā, kopā ar funkcionālajiem speciālistiem, izmantojot vienkopus pieejamās modernākās robotizētās un fizikālās medicīnas tehnoloģijas, lai sniegtu kardiorehabilitāciju – īpašu pasākumu kopumu pacientiem ar paaugstinātu sirds slimību risku vai sirds slimībām.

Rehabilitācijas laikā tiek veikta pacienta klīniskā stāvokļa un funkcionēšanas traucējumu novērtēšana, dokumentēšana, komplikāciju profilakse, individuālā rehabilitācijas plāna izveide, kardiovaskulārās disfunkcijas mazināšana, slodzes tolerances uzlabošana, kustību veicināšana, fiziskās slodzes individuāla dozēšana ar objektīvo un subjektīvo kardiorespiratoro rādītāju dinamisku kontroli, pacienta un piederīgo izglītošana un informēšana, sociālā integrācija, palīglīdzekļu pielāgošana, sniegtas rekomendācijas un iekļaušana dinamiskās novērošanas reģistrā.

Mērķa grupa:
Pacienti ar funkcionēšanas traucējumiem vecumā no 18 gadiem, kas ir medicīniski stabili un, kam medicīniskas rehabilitācijas poteinciāls un motivācija rehabilitācijai vērtējami kā pietiekoši.

Rehabilitācijas programmas mērķi
Atbilstoši individuāli izstrādātam medicīniskās rehabilitācijas plānam

Profilakse:

Kardiorehabilitācijas sekundārās profilakses programmas uzdevums ir izglītot, novērst riska faktorus un pārliecināt pacientu brīvprātīgi pieņemt veselīgu dzīvesveidu, kas jāturpina visu mūžu.

Terapijā izmantojamās ROBOTTEHNOLOĢIJAS

AlterG anti-gravitācijas skrejceliņš, mazinot gravitācijas spēku uzlabojas līdzsvara kontrole un mazinās sāpju risks un locītavu bojājums, ko varētu izraisīt pārmērīga kājas noslodze. Tostarp tiek izmērīts soļa garums un platums, pēdas nospiedums uz skrejceļa, kas pēc iespējas precīzāk ļauj labot gaitu. Integrēta Stride Smart gaitas analīze nosaka gravitācijas slodzi un nosaka vienkāršotu vizuālu atgriezenisko saiti gaitas simetrijas un sāpju līmeņa novērtēšanai.

SciFit PRO ir universāli ķermeņu trenažieru sērija ar regulējams ķermeņa augšdaļu, kuri var tikt izmantot gan stāvus, gan sēdus. SciFit PRO trenažieriem ir ar divvirzienu pretestību, kas uzlabo kopēju ķermeņa izturību un kardio treniņu – vienā trenažierī. Trenažieri iespējams pielāgot dažādiem intensitātes treniņiem, kas padara SciFit PRO par pamata izvēli fiziskās terapijas vai ķermeņa kopējās labsajūtas uzlabošanai. Trenažiera efektivitāte nozīmē labākus rezultātus, īsākā laikā.
Rehabilitācijas klīnikā ir pieejami 6 dažādi SciFit PRO sērijas trenažieri.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI (FAQ):

  • Mobilitātes traucējumu gadījumā:
    Gaitas terapija: Alter-G. Fizioterapija baseinā
  • Līdzsvara un koordinācijas traucējumu gadījumā:
    Līdzvara un koordinācijas robotterapija: Thera Balo, Tymo, Challenge-disc
  • Pazeminātas slodzes tolerances gadījumā:
    SciFit trenažieri, Fizioterapija baseinā, Gaitas terapija: Alter-G
  •  Disfāgijas, disfonijas gadījumā:
    Nodarbības ar audiologopēdu, Uztura speciālista konsultācija
  • Kognitīvo traucējumu gadījumā:
    Kognitīvā terapija: Myro, Rehacom
  • Psiholoģisku grūtību, depresijas, trauksmes gadījumā:
    Klīniskais psihologs, Masāža, Hidroterapija, Flotācijas terapija
  • Sāpju gadījumā:
    Modernā fizikālā terapija: HILT (Augstas intensitātes lāzerterapija), FMS (Funkcionāla magnētiskā stimulācija), MR-terapija (Mērķētas radiofrekvences terapija), Triecienviļņu terapija. Blokādes, trigerpunktu infiltrācijas injekcijas.
  • Muskulatūras saspringuma, disbalansa gadījumā:
    Slinga terapija, Kinezioloģiskā teipošana. Modernā fizikālā terapija: HILT (Augstas intensitātes lāzerterapija), FMS (Funkcionāla magnētiskā stimulācija), MR-terapija (Mērķētas radiofrekvences terapija), Triecienviļņu teraija. Hidroterapija, Fizioterapija baseinā, Sausās adatas terapija
  • Limfātiskās tūskas gadījumā:
    Kompresijas saites, zeķes un piedurknes, Kinezioloģiskā teipošana, Limfodrenāža, Masāža.

Lai pieteiktos rehabilitācijas pakalpojumam, lūdzam sazināties ar Rīgas 1.slimnīcas rehabilitācijas koordinatoru, pa tālruni: 67366323 (taustiņš 2, Rehabilitācijas pakalpojumi)

vai jāaizpilda e-pieteikuma forma un mēs ar Jums sazināsimies darba dienās, 24h laikā.

  • Pase vai ID karte
  • Apdrošināšanas polise
  • Nosūtījums 027/u forma, (Valsts apmaksāts pakalpojums)
  • Iepriekš veiktie izmeklējumi, izraksti

Lūdzam ziņot par to Klīnikas koordinatoram (67366323) vai Jūsu funkcionālajam speciālistam vismaz 24 stundas iepriekš.

  • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu attaisnotu iemeslu dēļ (piemēram, akūta saslimšana vai hroniskas slimības saasinājums, pirmās pakāpes radinieka vai laulātā nāve, par ko 2 nedēļu laikā tiek uzrādīts attiecīgs dokuments – izraksts no stacionārās/ambulatorās pacienta medicīniskās kartes – veidlapa Nr.027/u , dzimšanas/miršanas apliecība), pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas , bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas sākumā.
  • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu neattaisnoto iemeslu dēļ, pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas, bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas galā.
  • Pacients var tik izslēgts no Valsts apmaksāta pakalpojuma gaidītāju rindas, ja pacients atkārtoti, vismaz 2 reizes, atsakās ierasties vai atkārtoti, ilgstoši nav iespējams sazināties ar pacientu (telefoniski, elektroniski).