Internā medicīna apvieno apakšnozares, kas nodarbojas ar pieaugušiem pacientiem, diagnostikā un ārstēšanā neizmantojot invazīvas metodes.

Internās medicīnas ārsta kompetencē ir pārzināt:

  • iekšķīgo slimību etioloģiju, patoģenēzi, klīnisko simptomātiku, diagnostikas un ārstēšanas principus, profilakses un rehabilitācijas principus,
  • dažādu ārstniecisko procedūru un manipulāciju pielietošanu iekšķīgo un infekcijas slimību pacientiem,
  • zāļu vielu darbības mehānismus, pareizas un drošas lietošanas un/vai ievadīšanas pamatprincipus pieaugušiem pacientiem, 
  • transfuzioloģijas pamatprincipus internajā medicīnā pie dažādu orgānu sistēmu saslimšanām,
  • aprūpes nodrošināšanau un vadīšanu pacientiem iekšķīgo un infekcijas slimību gadījumos, 
  • vispārējās un specifiskās aprūpes plānošanu, īstenošanu un aprūpes rezultātu novērtēšanu pacientiem ar iekšķīgajām un infekcijas slimībām, 
  • novērtēt kritisko stāvokli, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību un kardiopulmonālo reanimāciju,
  • skaidrot sabalansēta uztura nepieciešamību pacientam,
  • pacienta un viņa ģimenes locekļu izglītošana.

Internā medicīna ir klīniskās medicīnas pamats, jo tā aptver cilvēka ķermeni kopumā, internists jeb terapeits, ir plaša profila speciālists, kurš skata pacienta veselības saglabāšanas un aprūpes vajadzības kopumā.

RĪGAS 1.SLIMNĪCAS KARDIOLOĢIJAS UN INTERNĀS MEDICĪNAS KLĪNIKAS AUGSTI KVALIFICĒTI ĀRSTI INTERNISTI

  • veic diagnostiku dažādu neskaidru simptomu un sindromu gadījumos pacientiem, kuri sūdzas par sliktu pašsajūtu, galvassāpēm, sāpēm krūtīs, vēderā, spiediena sajūtu sirds apvidū, samaņas zudumu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, drudzi, elpas trūkumu, klepu, tūskām, ēstgribas trūkumu, svarā krišanos vai pārmērīgu svarā pieņemšanos, sliktu dūšu un vemšanu, atraugām, caureju, aizcietējumiem, nespēku, nemieru, nospiestības sajūtu, bezmiegu, dažādām lēkmēm u.c.
  • ambulatori ārstē akūtas slimības un hronisku slimību paasinājumu,
  • nepieciešamības gadījumā nosūta pacientu uz stacionāru detalizētākai izmeklēšanai un ārstēšanai.

Kardioloģijas un internās medicīnas klīnika apvieno Internās medicīnas, Neiroloģijas un Kardioloģijas, internās medicīnas nodaļas. Kardioloģijas un internās medicīnas klīniku vada ārste interniste, kardioloģe Evija Zālīte.

Dienas  stacionāra pacientiem pieejamas mūsdienīgi aprīkotas divvietīgas un vienvietīgas palātas, nodaļā ir paaugstināta komforta palāta, kā arī speciāli aprīkota palāta pacientiem ar īpašām vajadzībām. Slimnīcas tehnoloģiski modernais aprīkojums, un vienkopus pieejamā plaša profila speciālistu iesaiste, ļauj operatīvi konstatēt slimības cēloni un izstrādāt ārstēšanas un rehabilitācijas programmu arī pie neskaidriem simptomiem, kā arī kompleksu veselības problēmu gadījumā. 

Internās medicīnas ārsta uzdevums ir izzināt pacienta iekšējo orgānu saslimšanas cēloņus, izpētīt slimības attīstības mehānismus, aprakstīt slimības pazīmes, norādīt efektīvas terapijas principus un novērst saslimšanas iespējas,  šim nolūkam izmantojot:
 
  • konsultācijas,
  • diagnostiskos izmeklējumus,
  • individuālas ārstēšanas programmas: medikamentozā terapija, injekcijas un infūzijas, blokādes, dažādas ārstnieciskas procedūras un manipulācijas, 
  • dinamisko novērošanu pēc ārstniecības kursa vai hronisku slimību gadījumos,
  • profilaktisko potēšanu,
  • profilakses un rehabilitācijas pasākumus.

DER ZINĀT, KAS IR:

MIEGA APNOJA

Aptuveni 30 procenti pieaugušo pasaules iedzīvotāju guļot krāc. Savu krākšanu cilvēki nedzird, bet tie, kuri guļ blakus, ar laiku pie tās pierod un šos nakts trokšņus vairs nepamana. Parastā krākšanā nav nekā bīstama, bet, ja runa ir par miega apnoju, tad ir jārīkojas. Ar miega apnoju cilvēks sirgst tad, ja laikā, kad cilvēks krāc, viņš uz īsu brīdi aptur elpošanu, bet drīz atkal turpina. 

Miega apnoja izsauc skābekļa nepietiekamību, kas noved pie infarkta. 

Diemžēl izārstēt miega apnoju nav iespējams. Bet var iemācīties samazināt šīs problēmas ietekmi uz kopējo veselības stāvokli – pēc monitoringa speciālists izvēlēsies piemērotākos variantus.

Iemācīties sadzīvot ar šo problēmu Rīgas 1. Slimnīcā palīdzēs ārste interniste Ilze Reinholde:

“Daudzi vai nu nezina, ka tas ir bīstami veselībai un dzīvībai, vai arī nenojauš, ka viņiem ir šāda problēma. Un ja cilvēks neapzinās situācijas nopietnību, tad arī neierodas uz konsultāciju. Cilvēki ar miega apnoju var aizmigt pie stūres, tāpēc tas apdraud ne tikai viņu pašu, bet arī apkārtējo dzīvības”- tā dr.Reinholde aicina pievērst izmanību krākšanai un konsultēties ar speciālistu.

SVARĪGI: elpošanas apstāšanās miegā: mediķi aicina pret to attiekties nopietnāk!