Rehabilitācija pēc amputācijām – pieaugušajiem
Multidisciplināra programma, kurā vienuviet apvienoti fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, funkcionālie speciālisti, modernākās robotizētās un fizikālās medicīnas tehnoloģijas,lai sniegtu rehabilitāciju pacietiem pēc amputācijām.
Rehabilitācijas laikā tiek veikta pacienta klīniskā stāvokļa un funkcionēšanas traucējumu novērtēšana, dokumentēšana, pacienta adaptācija funkcionālai nespējai, komplikāciju profilakse,individuālā rehabilitācijas plāna izveide, sociālā integrācija, sniegtas rekomendācijas pareizai protēzes lietošanai un iekļaušana dinamiskās novērošanas reģistrā.
Mērķa grupa:
Pacienti ar funkcionēšanas traucējumiem vecumā no 18 gadiem, kas ir medicīniski stabili un, kam medicīniskas rehabilitācijas potenciāls un motivācija rehabilitācijai vērtējami kā pietiekoši.
Rehabilitācijas programmas mērķi:
Atbilstoši individuāli izstrādātam medicīniskās rehabilitācijas plānam
Terapijā izmantojamās ROBOTTEHNOLOĢIJAS
Luna EMG ir rehabilitācijas robots, kas izstrādāts, lai fizikālā terapija būtu jautrāka neiroloģiskiem un ortopēdiskiem pacientiem, vienlaikus palielinot viņu muskuļu spēku, koordināciju un kustības diapazonu. … Robots var palīdzēt pacientiem ilgāk saglabāt viņu mobilitāti un palēnināt muskuļu distrofijas procesu.
Fiziotek 3000TS ir apakšējo ekstremitāšu locītavu nepārtrauktas pasīvās kustības (CPM) simulators. Tā lietošanas galvenais mērķis ir locītavu rehabilitācija pēc traumām vai ķirurģiskas iejaukšanās. Terapijas laikā ierīce piespiež kājas locītavu saliekties noteiktā leņķī, neiesaistot pacienta muskuļus. Ierīce paredzēta: ceļa, gūžas un potītes locītavu mehanoterapijai, ar atmiņas karti un “iesildīšanās” režīmu.
ARTROMOT S4 ir CPM terapija (nepārtraukta pasīva kustība) Terapija nepārtrauktai pasīvai locītavas attīstībai. Tas ir ātrākais, nesāpīgākais un drošākais ortorehabilitācijas veids, izmantojot īpašas robotizētas mehanoterapijas ierīces. ARTROMOT S4 lietošana ir paredzēta plecu jostas rehabilitācijas ārstēšanai pēc traumām un operācijām, kā arī ilgstošas imobilizācijas izraisītu komplikāciju novēršanai: kontraktūras, saaugumi, vēnu tromboze.
BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI (FAQ):
Tūskas gadījumā:
Krioterapija, Fizikālā terapija, Masāža, Fizioterapija, Kinezioloģiskā teipošana, Modernā fizikālā terapija, Gameready, HILT – Augstas intensitātes lāzerterapija, FMS – Funkcionāla magnētiskā stimulācija
Sāpju gadījumā:
Fizioterapija, Fizikālā terapija, Perorālie medikamenti, Blokādes, trigerpunktu infiltrācijas injekcijas, Kinezioloģiskā teipošana, Modernā fizikālā terapija, HILT – Augstas intensitātes lāzerterapija, FMS – Funkcionāla magnētiskā stimulācija, MR-terapija – Mērķētas radiofrekvences terapija, Triecienviļņu terapija, Gameready, Krioterapija
Kustību apjoma ierobežojums, kontraktūra gadījumā:
Fizioterapija, Fizikālā terapija, CPM (Continious passive motion), Artromot S4, FYSIOTEK 300TS, Luna EMG, Rokas robotterapija, Amadeo, Pablo, E-link, Fizioterapija baseinā
Mobilitātes traucējumu gadījumā:
Fizioterapija, Tehnisko palīglīdzekļu piemērošana, Trenažieri, Gaitas terapija, Alter-G, Reoambulator, Fizioterapija baseinā
Muskuļu apjoma zuduma gadījumā:
Fizioterapija, Elektrostimulācija, Modernā fizikālā terapija, FMS – Funkcionāla magnētiskā stimulācija
Muskulatūras saspringums, disbalansa gadījumā:
Fizikālā terapija, Masāža, Fizioterapija, Medikamenti, Slinga terapija,Trakcijas galds, Šrota terapija, Kinezioloģiskā teipošana, Modernā fizikālā terapija, MR-terapija – Mērķētas radiofrekvences terapija, Triecienviļņu terapija, FMS – Funkcionāla magnētiskā stimulācija,HILT – Augstas intensitātes lāzerterapija, Hidroterapija,Fizioterapija baseinā, Sausās adatas terapija
Audu dzīšanas veicināšana:
Fizikālā terapija, Modernā fizikālā terapija, HILT Augstas intensitātes lāzerterapija, FMS Funkcionāla magnētiskā stimulācija, MR-terapija – Mērķētas radiofrekvences terapija, Triecienviļņu terapija, Trombocītu bagātinātas plazmas injekcijas
Locītavu nestabilitātes gadījumā:
Fizioterapija, Gaitas terapija, Alter-G, Līdzsvara un koordinācijas robotterapija,Thera Balo, Tymo, Challenge-disc
Lai pieteiktos rehabilitācijas pakalpojumam, lūdzam sazināties ar Rīgas 1.slimnīcas rehabilitācijas koordinatoru, pa tālruni: 67366323 (taustiņš 2, Rehabilitācijas pakalpojumi)
vai jāaizpilda e-pieteikuma forma un mēs ar Jums sazināsimies darba dienās, 24h laikā.
- Pase vai ID karte
- Apdrošināšanas polise
- Nosūtījums 027/u forma, (Valsts apmaksāts pakalpojums)
- Iepriekš veiktie izmeklējumi, izraksti
Lūdzam ziņot par to Klīnikas koordinatoram (67366323) vai Jūsu funkcionālajam speciālistam vismaz 24 stundas iepriekš.
- Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu attaisnotu iemeslu dēļ (piemēram, akūta saslimšana vai hroniskas slimības saasinājums, pirmās pakāpes radinieka vai laulātā nāve, par ko 2 nedēļu laikā tiek uzrādīts attiecīgs dokuments – izraksts no stacionārās/ambulatorās pacienta medicīniskās kartes – veidlapa Nr.027/u , dzimšanas/miršanas apliecība), pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas , bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas sākumā.
- Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu neattaisnoto iemeslu dēļ, pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas, bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas galā.
- Pacients var tik izslēgts no Valsts apmaksāta pakalpojuma gaidītāju rindas, ja pacients atkārtoti, vismaz 2 reizes, atsakās ierasties vai atkārtoti, ilgstoši nav iespējams sazināties ar pacientu (telefoniski, elektroniski).